Školení – Rescue Profi Academy

Vybraní členové naší výjezdové jednotky se ve dnech 6. – 8.3.2020 zúčastnili víkendového kurzu od instruktorů z Rescue Profi Academy. Kurz se konal v Budislavi.

Kurz pořádala Rescue Profi Academy, kurz by zaměřený zejména na taktiku a přístupy ke zraněným osobám při jejich vyprošťování z havarovaných vozidel. Hned na začátku kurzu jsme si prošli teoretickou přípravou formou prezentace a školitelé se nám také snažili předat jejich praktické zkušenosti při vyprošťování osob z havarovaných vozidel.

Druhý den jsme teoretické vědomosti využívali v praxi. Vyzkoušeli jsme si různé přístupy ke zraněným osobám a to jak ty běžnější, tak také ty méně známé, které však byly o to zajímavější. Instruktoři z Rescue Profi Academy nám přiblížili například přístup ke zraněné osobě, která má končetiny uváznuté pod palubní deskou a nebo také, ne až tak moc využívaný přístup přes podlahu vozidla. V neposlední řadě jsme se v rámci vyprošťovaní osob seznámili s efektivním využíváním vyprošťovacího zařízení a také efektivním odpojením AKB pomocí páčícího nástroje Hooligan. V podvečerních hodinách jsme se vrátili zpět do školícího střediska, kde jsme absolvovali teoretickou přípravu pro vyprošťování zavalených osob.

Druhý den našeho výcviku jsem se v ranních hodinách přesunuli na místo, kde na nás čekaly různé typy scénářů, na kterých jsme si vyzkoušeli vyproštění zavalených osob. Vyzkoušeli jsme si třeba improvizované vytvoření kladky pomocí stabilizačních tyčí nebo také, nám zatím ne až tak známé vyproštění osob pomocí hydraulických vaků. Náročný výcvik skončil v poledních hodinách a my se s novými zkušenostmi vrátili zpět do Žarošic.

Fotografie:

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.